• ,,Być jak Ignacy"

• Kończy się rok szkolny a wraz z nim nasza przygoda naukowa z Ignacym Łukasiewiczem. Przechodząc przez kolejne etapy tegorocznej zabawy mogliśmy zgłębiać tajniki Arktyki i historię eksploracji koła podbiegunowego, poznać zasadę pracy maszyn prostych, dowiedzieć się jaka jest zasada działania mózgu oraz czerpać wiedzę na temat wielu innych dziedzin nauki. A to wszystko w ramach pracy koła naukowego "Laboratorium", Dziękuję tym którzy wytrwali do końca.

Anna Wilim

• Wycieczka klas I-III - #poznajpolskę

• W ramach programu #poznajpolskę uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć wiele ciekawych zakątków naszego kraju. Uczniowie klas I-III z wychwawcami udali się 7 czerwca 2022r. z wizytą do Ozimka i Krasiejowa. W czasie jednodniowej wycieczki odwiedzili Muzeum Hutnictwa w Ozimku i zobaczyli najstarszy w Polsce i Europie wybudowany w 1827 roku żelazny, łańcuchowy most wiszący na rzece Mała Panew. Po przejeździe do Krasiejowa spotkali się z przewodnikiem, który oprowadził grupę po wykopaliskach związanych z odkryciem szkieletów dinozaurów. W Juraparku w Krasiejowie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć ślady dinozaurów, piękne makiety odwzorowujące ich wielkość, odbyć podróż w czasie i skorzystać z wielu przygotowanych dla dzieci atrakcji Uczniów bardzo interesowały oglądane ekspozycje. Uczniowie w Parku Nauki i Rozrywki Krasiejów spędzili cały dzień. Korzystali z wielu atrakcji ucząc się przez zabawę. Bardzo smakował im przygotowany na miejscu posiłek. Wycieczka była wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i zacieśnienia więzi koleżeńskich.

• Kraków 😎 Klasa IV i V #poznajPolskę

• W ramach programu #poznajpolske uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć wiele ciekawych zakątków naszego kraju. W dniu 07.06.2022r. klasa IV i V udała się na wycieczkę do Krakowa. W programie wycieczki było wspólne zwiedzanie historycznego zespołu miasta: wejście na Wzgórze Wawelskie, zwiedzanie dziedzińca, Katedry, Dzwonu Zygmunta. Kolejnym punktem był spacer w kierunku Rynku Głównego. Kierując się na Rynek zwiedziliśmy Dom Długosza. Na Rynku zobaczyliśmy  Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice oraz Muzeum  i Bramę Floriańską. Wycieczka była wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i zacieśnienia więzi koleżeńskich.

• Morze, nasze morze...kl. VIII c i VI na wycieczce #poznajPolskę

• Dziś kolejne atrakcje Trójmiasta: koncert organowy w Oliwie, Gdyński Port z Akwarium i Darem Pomorza oraz molo w Sopocie.

Koncert organowy w Oliwie

#poznajPolskę

W czasie wizyty w Archikatedrze Oliwskiej wysłuchaliśmy koncertu organowego. Usłyszeliśmy odgłosy burzy, kukanie kukułki, dzwonki inne niesamowite dźwięki. Byliśmy też z wizytą w nowopowstałej oranżerii w oliwskim parku.

Dar Pomorza - zachwyciła nas jego konstrukcja i historia.