Aktualności
Europejski Tydzień Kodowania
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH!
08 X królowały w naszej szkole planszówki. Dlaczego warto po nie sięgać? Odpowiedź jest prosta! Zabawa w gronie rówieśników stwarza wiele okazji do radosnego śmiechu. Jest okazją do wzajemnego poznania się. Pomaga budować relacje. Przegrywanie uczy, jak radzić sobie z niepowodzeniami. Wiele gier planszowych usprawnia naszą pamięć oraz rozwija zdolności poznawcze. Uczymy się łączyć ze sobą fakty i wyciągać z nich logiczne wnioski.
Jesień to dobry czas na przypomnienie sobie zalet planszówek również w rodzinnym zaciszu. Wieczory są coraz dłuższe, warto więc zaprosić bliskich do wspólnej zabawy.
Anna Wilim
Lekcje języka polskiego
Uczniowie klas 7. - po omówieniu lektury -przygotowali plakaty...
Uczniowie klasy 6. -na lekcji języka polskiego- wcielili się w role bohaterów "Ani z Zielonego Wzgórza".
Klasa 4. przeniosła się do cudownej Akademii Pana Kleksa. Uczniowie śpiewają piosenki z filmu i tańczą razem z Panem Kleksem. Już niebawem czeka ich kleksografia!
Na JĘZYKU POLSKIM...
... klasa 5. uczestniczyła w bitwie o plac. Była to lekcja na podstawie lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara. Uczniowie zbudowali barykady i dzielnie walczyli, wykorzystując papierowe kule jako broń. Wszyscy odpowiadali też na przygotowane pytania związane z lekturą.
U. Musz
Europejski Tydzień Języków za nami!
Jeden dzień nam nie wystarczył . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem realizowali projekty.
Czas więc na podsumowanie. Oprócz plakatów oraz chmurek językowych, powstawała także najdłuższa flaga złożona z flag poszczególnych państw europejskich. Było wielkie zgłębianie słownictwa i toczyły się liczne dyskusje. Czekamy już na kolejną edycję!
NA ZAJĘCIACH koła fizyczno-chemiczna GRA w KOLORY
Po zabawach z cieczą nienewtonowską na uczestników spotkań z naukami przyrodniczymi czekały kolejne atrakcje. Dziś na zajęciach koła fizyczno-chemicznego graliśmy w kolory.
Była lampa lawa, tęcza w probówce i rysunki na mleku.
Zapraszam chętnych w każdą środę!
Anna Wilim
Europejski Tydzień Sportu
Dzień Marchewki
Więcej zdjęć w albumie
~Międzynarodowy Dzień bez Przemocy~ 2 października 2021
UWAGA !
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauk
RODZICU, NAUCZYCIELU !
Minęło kilka dni w szkole naszych dzieci. Czego potrzebują? Potrzebują nas - wspierających i empatycznych dorosłych - rodziców i nauczycieli. Proszę, skupmy się przede wszystkim na emocjach, na potrzebach, a nie na nadrabianiu materiału. Bądźmy blisko dzieci i nastolatków!
Kamila Mehlich - pedagog
Kontakt z pedagog możliwy pod numerem telefonu: +48 512078305
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Rok szkolny 2021/22 oficjalnie rozpoczęty!
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzę samych dobrych dni, pełnych energii do działania i zdobywania wiedzy, do poszerzania horyzontów, a także do odkrywania nowych pasji. Życzę Wam, aby ten rok szkolny obfitował w przyjaźnie. A przede wszystkim życzę dużo zdrowia!
Dorota Olszewska
Więcej fotek w albumie fotograficznym
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW
ROZKŁAD JAZDY dla uczniów szkół podstawowych w gminie Strzeleczki obowiązujący w roku szkolnym 2021/2022 od 02 września 2021r.
PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW
Drodzy Rodzice!
Zapraszamy po odbiór podręczników i zeszytów ćwiczeń.
Klasa I odbiera 01.09.2021r. o godz. 10.00.
Klasy II - III odbierają 02.09.2021r. w godz. 7.00 - 7.45.
Uczniowie klas IV - VIII otrzymają podręczniki i ćwiczenia podczas lekcji w kolejnych dniach.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLE OD 1 września 2021r. Informacje dla Rodziców
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
2. Na terenie szkoły konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej. Do szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczka).
3. Przy wejściu do szkoły znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, z którego obowiązana jest skorzystać każda osoba wchodząca do szkoły.
4. Ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz; zalecany jest kontakt telefoniczny, poprzez pocztę elektroniczną lub dziennik elektroniczny.
5. Do szkoły mogą wchodzić tylko rodzice/opiekunowie odprowadzający i odbierający uczniów klasy I. W czasie pobytu w szkole rodzice/opiekunowie są zobowiązani do przebywania w wyznaczonej strefie (korytarz na parterze). Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez rodzica/opiekuna bez objawów chorobowych.
6. Jeżeli zajdzie konieczność wejścia do szkoły osoby z zewnątrz, należy zachować dodatkowe środki ostrożności i zalecenia reżimu sanitarnego:
- zachowanie 1,5 metrowego dystansu,
- zakrycie nosa i ust (maseczka),
- obowiązkowa dezynfekcja rąk lub rękawiczki,
- ograniczone przemieszczanie się po szkole,
- ograniczony kontakt z uczniami i pracownikami szkoły.
7. Rodzice są zobowiązani do zaopatrzenia ucznia w rezerwową maseczkę, którą nosi w tornistrze.
8. Wszyscy uczniowie wchodzący do szkoły i przebywający w szatni szkolnej zobowiązani są do osłony ust i nosa (maseczka).
9. Podczas zajęć w salach lekcyjnych nie jest wymagane korzystanie z maseczek.
10. Uczniowie klas I – III nie mają obowiązku noszenia maseczek podczas przerw. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia. Zakładają maseczki w razie potrzeby, na polecenie nauczyciela lub innego pracownika szkoły.
11. Uczniowie klas IV – VIII zobowiązani są do noszenia maseczek na przerwach.
12. Uczniowie spędzają przerwy w wyznaczonych miejscach. Jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne uczniowie, w czasie przerw, korzystają z boiska szkolnego przy zachowaniu dystansu.
13. Uczniowie, przebywając na terenie szkoły, muszą unikać gromadzenia się i ścisku oraz starać się zachować dystans od innych osób – w szczególności w częściach wspólnych, szatni i na korytarzach.
14. Uczniowie w czasie przejazdu autobusem szkolnym zobowiązani są do zakrywania nosa i ust (maseczka).
15. Uczniowie podczas zajęć nie wymieniają się przyborami szkolnymi, a swoje rzeczy (podręczniki, przybory szkolne) trzymają na swojej ławce, w tornistrze/plecaku/torbie, w wyznaczonej szafce. Przy szafkach zachowują między sobą dystans umożliwiający swobodne, bezkontaktowe korzystanie innym użytkownikom.
16. Uczeń nie przynosi ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
17. W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły, po skorzystaniu z toalety, po powrocie ze świeżego powietrza i przed jedzeniem), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
18. Jeżeli nauczyciel/pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy chorobowe informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji. Uczeń jest odizolowany od pozostałych uczniów. Zostaje zmierzona mu temperatura ciała. Rodzic zostaję niezwłocznie powiadomiony (telefonicznie) o konieczności odebrania ucznia ze szkoły, skontaktowania się z lekarzem oraz przekazania informacji zwrotnej dotyczącej zdrowia dziecka.
PAMIĘTAJMY
Aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom, rodzicom, nauczycielom
i pracownikom szkoły, wszyscy musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
Organizacja szczepień uczniów
Szanowni Rodzice,
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. Wśród załączników znajdą Państwo List Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat, Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.
Osoby zainteresowane udziałem w szczepieniu proszone są o złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły.
Z poważaniemdyrektor szkoły
Dorota OlszewskaZałączniki:
- List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
- Deklaracja na szczepienia
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny
- Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – komunikat MEiN
- Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – materiały informacyjne
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Minister podpisał dwa rozporządzenia:
- w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- oraz w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
określające sposób realizacji zadań jednostek systemu oświaty w roku szkolnym 2021/2022 w sytuacji nadal trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
Podstawa prawna
- Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/1525
- Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/1519
Szanowni Rodzice !
- W roku szkolnym 2021/2022, wzorem lat ubiegłych, uczniowie będą mieli zapewnione bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do zajęć obowiązkowych. Rodzice dokonują zakupu podręczników do nauki religii i języka mniejszości narodowej.
- Bardzo prosimy o zakupienie tylko podręczników do religii (wykaz dla poszczególnych klas znajduje się poniżej). Natomiast we wrześniu 2021r. (aby uniknąć niepotrzebnych pomyłek i zakupu niewłaściwych podręczników) uczniowie i rodzice zostaną dokładnie poinformowani, które podręczniki i materiały ćwiczeniowe do nauki języka mniejszości narodowej należy zakupić.
KLASA I
Podręczniki można zakupić we wrześniu (według ustaleń, podjętych na spotkaniu
z rodzicami ).Podręcznik pt.: “ Jesteśmy Bożą rodziną”
Redakcja: ks. prof. dr hab. Jerzy Kostorz
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.KLASA II
Podręcznik pt.: „Poznajemy naszego Boga”.
Autor: red. ks. Marcin Wilczek, dr Edyta Bem, s. M. Leonia Pyrek AM.
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.KLASA III
Podręcznik pt.: „Przyjmujemy Pana Jezusa”
Autor: red. ks. Marcin Wilczek, dr Edyta Bem, s. M. Leonia Pyrek AM.
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.KLASA IV
Podręcznik pt.: „Zapowiedź zbawienia”
Autor: red. ks. Marcin Wilczek, Maria Baron, ks. Zygfryd Waskin.
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.KLASA V
Podręcznik pt.: „Czekając na zbawiciela”
Redakcja: ks. prof. dr hab. Jerzy Kostorz
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.KLASA VI
Podręcznik pt.: „Kościół wspólnotą zbawionych”.
Autor: red. ks. Marcin Wilczek, Maria Baron, ks. Zygfryd Waskin.
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.KLASA VII
Podręcznik pt.: „Droga wspólnoty zbawionych”.
Autorzy: Maria Baron, ks. Marcin Ogiolda.
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.KLASA VIII
Podręcznik pt.: „Codzienność uczniów Jezusa – Zbawiciela”.
Autorzy: red. Maria Baron, ks. Marcin Ogiolda.
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.
Życzenia
Drodzy Uczniowie, życzymy Wam udanych, bezpiecznych wakacji, pełnych radości i beztroski. Niech ten letni czas sprzyja regeneracji sił i przyniesie Wam same dobre chwile!
KOMUNIKAT dla ABSOLWENTÓW
Dnia 02.07.2021 w systemie SIOEO dostępne będą wyniki egzaminu ósmoklasisty. Każdy z Was otrzymał już indywidualny login i hasło do systemu po to, by odczytać swoje wyniki.
Dnia 09.07 2021 w godz. 8.00-14.00 w sekretariacie szkoły, w budynku przy ul. Sienkiewicza 3, będzie można odebrać zaświadczenia z wynikami egzaminu, które należy dostarczyć do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Na początku września pani pielęgniarka szkolna prześle wasze karty zdrowia do wybranych szkół.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła dzisiaj, 2 lipca br. wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w maju br. #egzaminósmoklasisty2021
Gratulujemy ósmoklasistom, ich rodzicom i nauczycielom!
link do artykułu: http://bityl.pl/Yo5n5
link do strony CKE: http://bityl.pl/ISZDU
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Polonez w wykonaniu ósmoklasistów
Archiwum Aktualności