• Charakterystyka szkoły

• Szkoła Podstawowa położona jest przy ul. Sienkiewicza 3 w Strzeleczkach. Szkoła jest budynkiem murowanym dwukondygnacyjnym.

Wyposażona jest w niezbędne do funkcjonowania instalacje: wodociągową, elektryczną i odgromową. Ogrzewana jest olejem opałowym.  W szkole znajduje się 7 pomieszczeń do nauki, w tym pracownia komputerowa. Korzystać w nich można z urządzeń wspomagających proces dydaktyczny: magnetofonów i magnetowidu, odtwarzacza DVD, projektora multimedialnego, tablicy interaktywnej. Do dyspozycji uczniów jest sala zaadoptowana na salę gimnastyczną, a także biblioteka szkolna. Całość szkoły ogrodzona jest szczelnie metalowym ogrodzeniem.

W szkole obecnie uczy się 77 uczniów w 6 oddziałach. Średnio w oddziale uczy się 16 uczniów. Nauczanym  językiem obcym jest język angielski. Uczniowie mają możliwość korzystania z zajęć pozalekcyjnych.  Jest kółko matematyczno-informatyczne, koło europejskie Euruś, kółko przyrodnicze Ekosmerfy, a także kółko teatralne i zajęcia świetlicowe.

W szkole zatrudnionych jest obecnie 11 nauczycieli. Wszyscy posiadają wykształcenie wyższe oraz pełne kwalifikacje do nauczania swojego przedmiotu. Grono pedagogiczne stanowią nauczyciele doświadczeni, z wieloletnim stażem. Średnia wieku pedagogów wynosi 35 lat, a średnia stażu zawodowego 15 lat. W strukturze awansu zawodowego  ponad 60% to nauczyciele dyplomowani. Pozostali są nauczycielami mianowanymi.