• Misja szkoły

•    Podstawą do określenia misji naszej szkoły są najwyższe ogólnoludzkie wartości humanistyczne, takie jak: prawda, dobro, piękno, praca oraz ekologia człowieka i jego ochrona.

Misja szkoły – to wspieranie i wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka,

przy czym rozwój rozumiemy jako drogę do samorealizacji, a wychowanie jako wspieranie i wspomaganie rozwoju. Wspieranie rozwoju to nieprzeszkadzanie dziecku w jego rozwoju i zachęcanie go, żeby się rozwijało, a wspomaganie oznacza inspirowanie i rozbudzanie potrzeby rozwoju indywidualnego.

Misja szkoły:                     „Moja Szkoła – mój drugi dom”,
          czyli: bezpieczeństwo, przyjaźń
          i partnerstwo, wzajemny szacunek i pomoc, radość i zabawa, twórcze działanie, pozytywne myślenie, poszukiwanie wartości moralnych, zaangażowanie w naukę, rozwijanie własnych zdolności. Będzie to ważniejsze od ilości dzieci, które są laureatami konkursów, od encyklopedyzmu, od ilości „wtłoczonej wiedzy”. Przedmiotowość uczenia w szkole zmieniła się na podmiotowość, „masa” na indywidualizm, rywalizacja na współpracę, ilość na jakość. Dziecko, które ma poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia, pewnej wolności, które ma możliwość wypowiadania własnego zdania, uczy się lepiej. Ważne, aby poziom nauczania był dostosowany do poziomu uczniów, aby dzieci umiały w przyszłości wybrać jedną z życiowych dróg, aby umiały dalej samodzielnie uczyć się, a później żyć.